Kredyt konsolidacyjny

W dzisiejszych czasach Zycie bez kredytów jest w zasadzie niemożliwe, praktycznie każdy przynajmniej raz zaciągnął jakiś kredyt bądź też wziąć coś na raty. Zdarza się, że na swoim koncie mamy kilka kredytów w różnych bankach: kredyt na mieszkanie, kredyt na samochód, kredyt na remont a do tego jeszcze raty na meble itp. W takiej sytuacji musimy trzymać nad nimi żelazną pieczę – pamiętać o terminach spłaty poszczególnych rat, a przy tym ich wysokości itp., i tak miesiąc w miesiąc. Jeżeli kredytów mamy naprawdę dużo wszystkie te daty mogą nam się pomieszać, i może stać się tak że zapomnimy uregulować jednej z nich. W Takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla nas może być kredyt konsolidacyjny. Jednak nie wszyscy znamy definicje tego pojęcia i nie wiemy na czym tak naprawdę polega konsolidacja kredytów. Warto zapoznać się z tym produktem bankowym szczególnie w sytuacji kiedy mamy kilka kredytów a ich spłata spędza nam sen z powiek.

Kredyt konsolidacyjny – definicja

Co to jest konsolidacja kredytu? Najprościej rzecz ujmując, kredyt konsolidacyjny to połączenie dotychczas zaciągniętych zobowiązań w różnych bankach w jedno większe. A zatem jest to kredyt na spłatę innych kredytów i pożyczek. Decydując się na konsolidację swoich kredytów musimy wiedzieć o tym, że wszystkie określone kredyty i pożyczki, zostaną połączone w jedno, dzięki czemu, zamiast kilku rat, mamy szansę otrzymać jedną ratę, co w wielu przypadkach może okazać się wygodnym rozwiązaniem, a przy tym tez opłacalnym, zwłaszcza jeśli spłacanie kilku zobowiązań pod względem logistycznym było dla nas problematyczne. Skonsolidować możemy kredyty o różnym przeznaczeniu, co więcej, konsolidacja może obejmować zobowiązania zaciągnięte w różnych bankach, co także jest bardzo dogodnym rozwiązaniem. Obecnie na polskim rynku bankowym dostępne są kredyty konsolidacyjne, których zabezpieczenie stanowi hipoteka oraz kredyty konsolidacyjne, które są niezabezpieczane.

Co jest potrzebne, aby wziąć kredyt konsolidacyjny?

Mimo iż wydawałoby się że skoro banki przyznały nam wszystkie te mniejsze kredyty to ich połączenie będzie oczywiste, wcale tak nie jest. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny musimy ponownie przejść całą procedurę i posiadać odpowiednią zdolność kredytową. To jakich dokumentów będziemy potrzebować w dużej mierze jest uzależnione między innymi od typu kredytu konsolidacyjnego, który nas interesuje, a także od banku w którym chcemy ubiegać się o ten kredyt.

Kredyt konsolidacyjny – dla kogo?

Kredyt skonsolidowany ma za zadanie przede wszystkim upraszczać regulowanie zobowiązań, gdyż zdecydowanie łatwiej jest kontrolować spłacenie jednej raty. Konsolidacja pożyczek i kredytów może okazać się najbardziej opłacalna w przypadku kredytów konsolidacyjnych zabezpieczonych hipotecznie. Musimy wiedzieć również o tym, że niekiedy niższa miesięczna rata kredytu skonsolidowanego wynika z tego, że okres jego spłaty został wydłużony w stosunku do konsolidowanych kredytów i pożyczek, to oddziałuje na łączną kwotę odsetek. A zatem powinniśmy wcześniej dokonać stosownych obliczeń i sprawdzić, co będzie się nam bardziej opłacało pod względem finansowym. Oczywiście, podstawowe znaczenie będzie miała nasza indywidualna sytuacja oraz posiadane oczekiwania. Wybór kredytu konsolidacyjnego powinien być poprzedzony dokładną analizą wszystkich dostępnych na rynku ofert. Dopiero wówczas możemy wybrać tą która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania, a przy tym będzie również opłacalnym i korzystnym rozwiązaniem.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://bezpieczna-gotowka.com/index.php?trackback/31

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu