Czynniki restrukturyzacji kredytów

Niektórzy kredytobiorcy, szczególnie nadmiernie zadłużeni zastanawiają się, kiedy jest najlepszy okres na restrukturyzację kredytów, nie tylko gotówkowych. W artykule poznasz najważniejsze czynniki restrukturyzacji zadłużenia. Dzięki temu znacznie lepiej zaplanujesz kontakt z bankami detalicznymi, czy wyspecjalizowanymi doradcami zajmującymi się naprawą zadłużonych budżetów domowych.

Wybór restrukturyzacji kredytów można uzależnić od poziomu stóp procentowych notowanych w narodowej gospodarce. Przy niskich stopach procentowych bardzo opłaca się pozyskać tani kredyt na spłatę droższych zobowiązań zaciągniętych w przeszłości. Takie podejście sprawdza się u większości kredytobiorców zaangażowanych w długoterminowe zobowiązania. Kolejnym czynnikiem restrukturyzacji zadłużenia jest dysponowanie pozytywną zdolnością kredytową. Jeżeli tracisz zdolność kredytową restrukturyzacja jest w praktyce niemożliwa lub bardzo utrudniona. Przy problemach windykacyjnych najlepiej skorzystać ze współpracy z wyspecjalizowanymi kancelariami oddłużeniowymi. W branży finansowej pojawia się tzw. obszar antywindykacji, który ochrania nieświadomych prawnie kredytobiorców. Im szybciej dokonujesz restrukturyzacji, tym z reguły lepiej dla zachowania dogodnej historii spłaty zobowiązań. Każda zaległość źle wygląda w bazie Biura Informacji Kredytowej, co często uniemożliwia pozyskiwanie kolejnych długów, szczególnie związanych z dobrym oprocentowaniem. Niektóre banki detaliczne już na etapie podpisywania umowy sugerują profesjonalne opcje restrukturyzacyjne. Najpopularniejsze podejście to dopasowanie wakacji kredytowych. Kiedy nie chcesz przez pewien trudniejszy ekonomicznie okres regulować rat wystarczy zgłosić się na wakacje kredytowe do banku. W ten sposób jesteś w stanie szybciej naprawić budżet domowy.

Nowe warunki prawne udzielania krótkoterminowych zobowiązań nakładają na banki, kredytodawców obowiązek proponowania restrukturyzacji w pierwszej kolejności, a nie zamykania umów. Taki zapis pojawia się nawet w ustawie o kredycie hipotecznym. To bardzo dobra informacja dla kredytobiorców, którzy boją się rozpoczęcia negocjacji z wierzycielami.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://bezpieczna-gotowka.com/index.php?trackback/21

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu