Praca nad zdolnością kredytową, czy to się opłaca?

Optymalna zdolność kredytowa niezwykle ułatwia poruszanie się po firmach pożyczkowych i bankach detalicznych. W jaki sposób jednak właściwie pracować nad efektywnością zdolności kredytowej i czy to w ogóle się opłaca?

Kredyt gotówkowy jest standardowo narzędziem dostępnym od 21 roku. To najczęściej czas podejmowania pierwszego, nieco poważniejszego zatrudnienia. Rzadko się zdarza, aby 21 – latek charakteryzował się wysokimi dochodami, ale nawet spłata małej umowy kredytowej buduje pozytywnie wizerunek. Zdolność kredytowa pokazuje najczęściej, jaki limit kredytowy możesz wykorzystać. Im większa zdolność kredytowa, tym naturalnie solidniejszy kredyt otrzymasz.

To sprawa wręcz kluczowa przy długoterminowych kredytach hipotecznych umożliwiających zakup wymarzonej nieruchomości. Firmy pożyczkowe mają nieco inny system oceny wiarygodności pożyczkobiorcy. Nowym klientom nie przydziela się nigdy maksymalnych limitów kredytowych. Dopiero po spłacie mniejszych zobowiązań możesz liczyć na powiększenie limitu współpracy. Jeżeli masz niewielkie dochody w banku detalicznym rzadko podpiszesz umowę pożyczkową. Dobra alternatywa to natomiast sektor pozabankowy, który funkcjonuje coraz lepiej ze względu na zmianę przepisów dotyczących ograniczenia kosztów pozaodsetkowych. Na rynku kredytowym nie występuje już sytuacja, gdzie spłacasz mały kredyt ogromną fortuną całej rodziny.

Praca nad zdolnością kredytową opłaca się z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o dostęp do coraz większych kredytów. Dodatkowo przy dobrej zdolności kredytowej stajesz się bardziej wiarygodnym partnerem, także biznesowym. Nawet przy podpisywaniu umów leasingowych zdolność kredytowa odgrywa pewną rolę. Dla najbiedniejszych gospodarstw domowych budowanie pozytywnej zdolności kredytowej to idealna alternatywa dla długoterminowego oszczędzania. Poza tym pamiętaj, że przy podpisywaniu umowy kredytowej uczysz się podstawowych zasad ekonomicznych. Jeżeli rozpoczniesz przygodę z rynkiem kredytowym już od 21 roku życia to opłaci się w przyszłości, bo nie będziesz miał problemów z zaciągnięciem nawet bardziej skomplikowanych zobowiązań i z oceną ich opłacalności. Co myślisz o potrzebie pracy nad zdolnością kredytową?

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://bezpieczna-gotowka.com/index.php?trackback/15

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu