Wybieramy kredyt gotówkowy

money-1766417_640.jpg Wybierając kredyt gotówkowy należy pamiętać, żeby wybrać najlepszą ofertę. Jednak każdy inaczej rozumie pojęcie „najlepszy”. Czym zatem powinien się charakteryzować najlepszy kredyt gotówkowy według specjalistów?

Czy warto brać?

Na to pytanie nie ma niestety idealnej odpowiedzi. Najrozsądniejszą rzeczą byłoby nie braknie kredytu gotówkowego. Z drugiej strony jednak nie każdy posiada oszczędności. Kiedy znajdziemy się w nieciekawej sytuacji branie kredytu gotówkowego może być ostatecznym rozwiązaniem. Kredyty możemy podzielić na dwie grupy: konsumpcyjne i inwestycyjne. Kredyty konsumpcyjne są brane, żeby wytworzyć jakieś dobra. Z reguły przedsiębiorca nie dysponuje wymaganymi środkami ich wytworzenia, dlatego decyduje się na kredyt. Klasycznym kredytem konsumpcyjnym jest właśnie kredyt gotówkowy. Można nim sfinalizować co tylko się chce. Nie musimy się z tego tłumaczyć bankowi, gdyż kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel. Kredyty inwestycyjne jak wskazuje nazwa mają na celu przyniesienie przedsiębiorcy dochodów, czyli pewnych korzyści pieniężnych.

Brać czy nie brać?

Skoro jesteśmy pełnoletni to sami podejmujemy wszystkie decyzje finansowe. Niestety część z nich nie zawsze jest trafna. Warto się zastanowić czy tak naprawdę potrzebujemy kredytu gotówkowego. Takie rozwiązanie jest odradzane osobom, które mają problem z oszczędzaniem. Skoro sprawia Ci trudność odłożenie paru groszy to jak chcesz spłacać kredyt? Zobowiązanie będzie ciążyło coraz bardziej, niczym kula u nogi. Jedynym plusem jest to, że przyśpieszy zakup dobra, ale nie będzie to oznaczało, że nagle znajdziesz pieniądze na ulicy. Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy popracuj najpierw nad zarządzaniem domowym budżetem. Niestety uniemożliwienie sobie oszczędzania wystawia niefajną opinię. Dowodzi na to, że masz problem z odkładaniem pieniędzy na czarną godzinę. Nie ma tutaj nawet mowy o wcześniejszej spłacie zadłużenia. Warto zatem podreperować budżet a potem decydować się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego.

Mam już inny kredyt gotówkowy

Jeśli posiadasz już jeden kredyt w innym banku i decydujesz się na drugi to oznacza, że nie panujesz nad swoimi wydatkami. Posiadając już jedno zobowiązanie sytuacja finansowa z pewnością uległa zmianie. Jednak czy to zmiana na lepsze? Niekoniecznie. Dwa kredyty nie są sprawą lekką, gdyż w tej sytuacji trzeba bardzo dobrze zarządzać budżetem domowym. Czasami możemy nie być w stanie spłacić kredytu. W ogólnym badaniu zauważono, że najwięcej klientów, którzy decydują się na drugi kredyt jest w wieku emerytalnym. Z powodu znacznego obniżenia dochodów często nie są oni w stanie spłacić zobowiązania. Zatem trzeba dobrze się zastanowić czy będziemy mieli go z czego spłacić.

Jaka wysokość kredytu?

Deklaracja wysokości pobieranego kredytu jest sprawą indywidualną. Jeśli chcemy kupić pralkę to kwota kredytu powinna wynosić dokładnie tyle samo ile zakup nowego dobra. Wyższa kwota kredytu oznacza wyższe raty. Sprawdź czy nie możesz na czymś zaoszczędzić. Mając chociażby część sumy przeznaczonej na konkretne dobro weźmiemy mniejszą kwotę kredytu. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby kwota kredytu nie przekraczała Twojej zdolności kredytowej. Bank analizując Twój wniosek ma obowiązek Cię powiadomić o Twojej zdolności kredytowej oraz ma prawo go odrzucić. Bank ma obowiązek zweryfikować czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie.

Zastanów się zatem czy tak naprawdę potrzebujesz tego kredytu. Przez kilka miesięcy można sporo oszczędzić. Rezygnując z niektórych przyjemności po pewnym czasie pojawią się oszczędności, które będą wystarczające, aby zakupić odpowiednie dobro. Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Zatem pada pytanie – brać czy nie brać? To zależy w głównej mierze ile jesteś w stanie zaoszczędzić.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://bezpieczna-gotowka.com/index.php?trackback/12

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu